DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Jak správně čistit potah matrace?

V potahu matrace se za roky jejího používání usadí velké množství nečistot. Během spánku tělo vypotí 0,5 – 1 litr (v době nemoci až 1,5 litru) potu. V potahu pak zůstávají především soli, tuky, dusík a další látky. Proto je třeba potahy pravidelně udržovat, zajišují totiž správnou hygienu matrace.

 Jak pečovat o potah matrace?

 

Proč potah udžovat?:

  • chrání matraci před vniknutím roztočů a bakterií
  • zachytává soli, tuky a další látky z potu
  • kryje matraci před ušpiněním
  • absorbuje vlhkost a poté ji uvolňuje
  • plní funkci estetickou

 

Jak vybrat potah pro snadnou údržbu?

Vybírejte VŽDY matraci se snímatelným a pratelným potahem. Snímatelný potah je opatřen zipem po obvodu. Snímatelný potah

Zip ze tří stran zajistí snadné převlékání matrace, ale má velký objem, který se hůře vleze do běžné pračky.

Potah dělený – je mnohem lepší. Zip je po celém obvodu, potah rozdělíte na dvě poloviny a bez problémů vyperete doma. Jednu polovinu potahu můžete prát a druhou nechat na matraci.

 

Jak potah udržovat?

Praní potahu – měl by se prát pravidelně 1x za 1/2 roku, omezí se tak vznik alergií a výskyt prachu v domácnosti. Perte podle symbolů na štítku, nejčastěji se kvalitní potahy perou na 60°C. Při větším úklidu/ převlékání postele se doporučuje potah vysát.


Sušení potahu– dělitelný potah má výhodu také v rychlejším schnutí. V sušičce ½ potahu schne cca 1 hodinu a mimo sušičku většinou 6–24 hodin (podle typu). Potahy s podílem polyesteru schnou nejrychleji, zatímco potahy s vyšším obsahem bavlny déle. Vždy je důležité nechat potahy řádně vyschnout.

Potah náhradní - pokud je potah silně znečištěn, potrhán, nebo jinak znehodnocen. Je zde možnost výroby náhradního potahu. Další variantou je matracový chránič. Ten lze použít i jako prevenci před zničením potahu a prodloužení životnosti matrace.

 

Čištění a péče o matraci

Čištění fleků a špíny - pošpinění matrace od kávy, vína nebo jídla prostěradlo zakryje, ale není nic příjemného ani hygienického mít na matraci staré fleky. K tomuto účelu nám slouží náhradní potah, který lze jednoduše sejmout a vyprat. Pokud se vám dostane špína přímo na matraci, tak ji můžete lehce vyčistit octovou nebo mýdlovou vodou. Každá matrace je však individuální, proto si před čištěním nejdříve pročtěte návod od výrobce a jeho doporučení, jak se o konkrétní materiál starat.

 

Symboly, se kterými se můžete setkat

Symboly praní

Lze prát v pračce.

 Praní při max. teplotě 95 °C, může se vyvářet, normální chemické působení, máchání i odstřeďování.Vhodné pro bílé prádlo z bavlny.

Praní při max. teplotě 60 °C, normální mechanické působení, máchání i odstřeďování. Vhodné pro prádlo z bavlny se stálými barvami.
Praní při max. teplotě 60 °C, šetrné praní v pračce, mírné mechanické působení, máchání při klesající teplotě vody, mírné odstřeďování. Vhodné pro bílé a stálobarevné bavlněné prádlo.
Praní při max. teplotě 40 °C, normální mechanické působení, máchání i odstřeďování. Vhodné pro prádlo z bavlny se stálými barvami a polyesteru.

Praní při max. teplotě 40 °C, šetrné praní v pračce, mírné mechanické působení, máchání při klesající teplotě vody, mírné odstřeďování
Praní při max. teplotě 40 °C, velmi šetrné praní v pračce, mírné mechanické působení, máchání i odstřeďování, nesmí se ždímat ručně.
Praní při max. teplotě 30 °C, šetrné praní v pračce, mírné mechanické působení, máchání i odstřeďování. Vhodné pro jemné prádlo ze syntetických vláken, vlnu, nestálobarevné prádlo a oblečení obsahující vatelín a peří.

Pouze ruční praní při max. teplotě 40 °C, velmi opatrné zacházení. Vhodné pro vlněné prádlo, spodní prádlo, plavky.


Nesmí se prát.


Symboly pro sušení

 Symboly pro sušení

Lze sušit v bubnové sušičce při normálním programu.

Lze sušit v bubnové sušičce při nižší teplotě sušení.

Nesmí se sušit v bubnové sušičce.

 

Nesnímatelné potahy

Pokud vlastníte nesnímatelný potah, nezoufejte. Znečištění (skvrnu) lze odstranit bílým vlhkým hadříkem namydleným neutrálním mýdlem. Na dočištění se používá čistá voda. Důležité je dát si pozor, aby vlhké čištění probíhalo na povrchu textilie a nedošlo k promáčení.

O oba typy potahů můžete pravidelně pečovat větráním spodní plochy nezastlané matrace obrácením matrace (spodní plochou nahoru). Doporučuje se střídat plochy matrace po obrácení a odvětrání spodní plochy působením suchého čistého vzduchu po dobu alespoň 1 hodiny.

Před prvním praním nebo čištěním potahu si pečlivě přečtěte informace, které jsou uvedeny na jejich štítcích. Zajistíte si tak dlouhodobou trvanlivost a správnou funkčnost potahu.


 

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0