DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Matrace vyrobená na míru

Napište nám, o jaký rozměr máte zájem na info@i-matrace.cz nebo pomocí našeho formuláře.

 

Několik rad pro měření matrace:

 

Když standard nevyhovuje, dopřejte si matraci na míru

Aby mohla matrace správně plnit svoji funkci, musí především správně sedět v posteli aby nedocházelo k jejímu poškozování, újíždění nebo dokonce vypadávání z postele. Důležité je tedy pečlivě změřit vnitřní rozměry postele s přesností na jednotky mm. Matraci lze totiž vyrobit s tolerancí +-5 mm. S velikostí jádra nebo tloušky potahu si pak nemusíte dělat starosti. Při výrobě se s nimi počítá. Strach nemusíte mít ani při vkládání povlečení mezi rám postele a matraci. Matrace i potah na ní jsou pružné a povolí přesně tak, aby bylo možné mezi matraci a bočnici postele vložit rozevřenou dlaň. Uvádějte tedy vždy vnitřní rozměry rámu. Pro větší jistotu měřte u hlavy i u nohou.

Jak je to s výškou matrace?

U matrace lze na přání zákazníka upravit délku a šířku. Výška matrace zůstává neměnná a závisí na složení matrace. Při výběru té správné matrace je ale třeba myslet i na výšku. Platí, že čím vyšší jádro, tím komfortnější, ale také dražší. Ne vždy se ale dá do rámu postele umístit matrace s výškou např. 20 cm. Roli hraje zápustná hloubka pro rošt (od horní hrany bočnice po držák roštu) a výška roštu.

Aby Vám matrace z postele neutíkala, měla by být vždy alespoň 1/4 matrace kryta bočnicí postele. Tedy u matrace výšky 20 cm, by alespoň 5 cm mělo být kryto rámem.

Nebo naopak, pokud máte bočnici příliš vysokou a zvolíte matraci s výškou 14cm, může se Vám stát, že bočnice bude zavazet. Více informací ohledně výšky matrace se dočtete v článku výška matrace = kvalita spánku

Elegantním řešením je mít v posteli nastavitelné kování, kterým můžete zápustnou hloubku podle potřeby nastavit. Ne všechny postele jsou však tímto kováním vybaveny.

Cena a termín dodání atypu

Cena za atypický rozměr pak ve většině případů odpovídá nejbližšímu nejvyššímu standardnímu rozměru. Příplatky jsou pak vždycky za prodloužené délky nebo šířky.

Dodací doba se pak pohybuje od 3 do 14 dnů. Záleží na typu matrace. Ve většině případů se však jedná o dodací dobu do 5 dnů. Přesnější termín dodání Vám pak rádi sdělíme.

 Napište nám, o jaký rozměr máte zájem na info@i-matrace.cz nebo pomocí našeho formuláře.

 Řekněte si, co vám vyhovuje. Matrace na míru se jednoznačně podřizuje vám! Chcete-li vědět, kolik by stála právě Vaše matrace dříve, než si ji objednáte, stačí kontaktovat autorizované prodejce matrací. E-shop i-matrace.cz tyto informace sděluje rychle a bezplatně.

 

Pod matraci atypické velikosti pravděpodobně budete potřebovat také rošt na míru. Žádný problém, jen vědět, jaký si vybrat. Rádi vám s tím poradíme v našem článku Výroba roštu na míru.

Kateřina Havlová + Team i-matrace.cz, i-matrace.cz 3.2.2012

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0