Partnerské matrace v akci 1 1 zdarma
DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Antidekubitní matrace

Museli jste někdy ležet v posteli, aniž byste chtěli? Den, dva, týden, měsíc - možná. Ale roky? Nekonečné hodiny převalování na nepohodlné matraci jsou ještě to nejpříjemnější, co člověka upoutaného na lůžko může potkat. Největší starosti takto indisponibilním lidem způsobují proleženiny. Ovšem i na ně již existuje lék a nese jméno antidekubitní matrace.

Stop proleženinám

Antidekubitní matrace má český ekvivalent ve slově protiproleženinová.  Jedná se o matraci vyrobenou z kvalitní HR pěny, která se speciálním tvarem kostek přizpůsobí prohnutí těla a zároveň vytváří oporu svalům a namáhané páteři. Tento princip zabraňuje vytváření dekubitů neboli proleženin, tedy ran vznikajících tlakem z vnějšího prostředí proti kosti. 

Babi, dědo, máte ji už doma?

Ideální kombinaci pro dlouhodobě nepohyblivé lidi představuje antidekubitní matrace spolu se zdravotním voděodolným potahem. Proleženinami však netrpí pouze upoutaní na lůžko, ale týká se i těch, kteří mají sníženou hybnost.  Nejčastěji lidí v důchodovém věku.  I snížená hybnost zabraňuje prokrvování tkáně, která následně odumírá. Následky jsou stejné jako u lidí dlouhodobě ležících - vznikají  nepříjemné proleženiny.

Matrace s antidekubitním potahem odlehčí nejnáchylnějším místům vzniku proleženin.  Především vyzdvihněme oblast kolem lopatek, bederní část, sedací kosti, paty a vnější kotníky. Zároveň obnovuje prokrvení namáhaných míst, nebo právě to představuje nejdůležitější podmínku efektivní obrany proti vzniku dekubitů a jejich rozšiřování.

Nejenže se díky těmto matracím dostává méně pohyblivým a nepohyblivým lidem příjemnějšího pobytu v posteli, ale rovněž jim usnadňuje denní aktivity jako stravování či práci.

Antidekubitní matrace pomáhá předcházet proleženinám až v pětadevadesáti procentech případů.  Proto ji doporučují přední čeští ortopedi a její přednosti si nemohou vynachválit i zdravotnická zařízení a hospice. 

Cenu matrace lze poskytnout na vyžádání. Nezapomeňte však, že její účinky jsou nevyčíslitelné.

 

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2022 I-MATRACE.CZ
Naše obchody

Prodejem nábytku se zabýváme od roku 1991. Navštívit můžete nᚠe-shop s matracemi na Slovensku www.i-matrace.sk nebo nᚠe-shop s nábytkem www.ketyban.cz Výdejní místa máme v Praze, Brně, Ostravě. Nebo můžete navštívit naši kamennou prodejnu.

Webdesign: studioQe
0