DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Jak vybrat vhodnou přikrývku?

Snad každý má rád ten pocit pohodlí, když se během studených zimních nocí zachumlá do přikrývky, která ho zahřeje. A naopak si jistě nikdo neužívá horké letní noci, kdy člověk oka nezamhouří a převaluje se z jedné strany na druhou. Jaké vlastnosti by měla mít přikrývka, abyste si mohli dopřát nerušný a klidný spánek?

 

Jakou velikost by měla přikrývka mít?

Přikrývka by samozřejmě měla být dostatečně dlouhá a široká, aby se Vám pod ní pohodlně spalo. Standardní rozměry přikrývek jsou 140x200 cm, není však problém zakoupit přikrývkuprodloužené délce 220 cm. Stále oblíbenější se stávají také tzv. partnerské přikrývky, které jsou dostupné ve velikosti 200x200 cm i v prodloužené velikosti 220x240 cm.

 

Přikrývka Aloe Vera

Je lepší pořídit přikrývku jednu, nebo dvě pro různá roční období?

 

Určitě dvě. V chladnějších obdobích oceníte přikrývku teplejší, která Vás optimálně zahřeje. V tomto případě ale neplatí, že tlustší přikrývka hřeje víc. Mnohem vhodnější je přikrývka lehká, prodyšná a nadýchaná, a to např. přikrývka Clivie.  V teplejších obdobích roku Vám postačí přikrývka tenká a vzdušná.

 

Z jakých materiálů jsou přikrývky vyráběny a jaké mají vlastnosti?

Přikrývky se vyrábějí z přírodních materiálů (peří, vlna) nebo z umělých (duté vlákno).

Výhodou peří je jeho lehkost, hřejivost a schopnost absorbovat vlhkost. Ale není peří jako peří. Nejžádanější je prachové husí peří, které čím víc procent přikrývky tvoří, tím je přikrývka kvalitnější. Péřové přikrývky si doma operete jen ve speciální pračce, které se však už na českém trhu vyskytují. Neobejdete se ani bez sušičky a speciálního přípravku na praní, který peří neodmastí.

Vlněné přikrývky mají schopnost výborné tepelné izolace a pohlcení vlhkosti. Vytváří tzv. suché teplo, takže se nemusíte bát zpocení. Ve vlněném vláknu je navíc obsažen lanolin, látka, která má uklidňující účinky na pokožku, zjemňuje ji a působí protizánětlivě. Vlna navíc odolává plísním a roztočům, a je tak vhodná pro alergiky.

Úkolem dutého vlákna je napodobit vlastnosti přírodních materiálů. Přikrývky z dutého vlákna jsou vzdušné, lehké, mají dlouhou životnost a snadno se udržují. Podle množství dutých vláken rozlišujeme přikrývky na zimní a letní. Ty nejteplejší přikrývky mají náplň o hustotě 400 g/m2 a více, ty nejtenčí zase 300 g/m2 a méně. Z dutého vlákna je například přikrývka Antistress.

 

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0