Jak zvládnout horké noci

7 kroků, jak si zajistit klidný spánek během úmorných veder.

Letní teploty se šplhají až nepříjemně vysoko a za celý den jsme často pořádně zmordovaní. A když konečně přijde čas odpočinku a hlubokého spánku – ne a ne usnout. Neklidné noci pro nás mohou být často náročnější než vysoké teploty přes den.


Jak si můžeme pomoci?


1.  Správný materiál Lehké materiály, satén, bavlna, lyocell

Výběr správného materiálu je nenahraditelný. Schovejme vše chlupaté, mikroflanelové a umělé. Ideální jsou přírodní materiály jako je bavlna, lyocell, ovčí vlna nebo satén. Pokud zvolíme i chladivé barvy povlečení nebo prostěradel, umocní se chladivý pocit.

Saténové povlečení 

 

 

 Taštičková matrace Nimue2.  Vzdušné matrace

Pro většinu z nás není reálné mít matrace pro střídání podle ročních období. O to více bychom měli zvážit všechna pro a proti při jejím nákupu. Základem je správná cirkulace vzduchu a odvětratelnost matrace. Ideální jsou taštičkové např. Nimue, lamelové matrace Sára nebo profilované matrace např. Victoria. Tato provedení nám zajistí nejvyšší míru komfortu spánku a hygienu lůžka i v těch nejparnějších nocích.

Taštičkové matrace

 

 3.  Udělejme si prostor

Všechny polštářky, plyšáky a jiné dekorace zrušme. V posteli musíme mít prostor jen sami pro sebe. Čím méně věcí nás bude prohřívat tím lépe. Pro své tělo potřebujeme v těchto nocích co nejvíce místa, abychom mohli volně dýchat.

4.  Chladivé chrániče

Vděčným pomocníkem ke zchlazení jsou také matracové chrániče. Ideální je volit opět přírodní materiály jako je Lyocell nebo specializované chladící chrániče Cooler. Úleva při ulehnutí na lůžko je okamžitá a zajistí nám chladivý pocit po celou noc.

 

5.  Zmrazení povlečení Jak se zchladit.

Toto je oblíbená metoda, jak alespoň dočasně zchladit své tělo, při ulehnutí na lůžko. Povlečení je potřeba předem uložit do lednice na pár hodin nebo na chvíli do mrazáku. Před spaním postačí povlečení obléct na přikrývky a polštáře a chlazení může začít. Možností je také povlečení nepovlékat a spát jen čistě pod shlazeným samotným povlečením.

 

6.  Klimatizace

Vyklimatizovaný dům je ideální. Tělo se příjemně uvolní a naše kůže se po celém dni nadechne. Bohužel ne každý má možnost klimatizaci využít. Nebo nám to nemusí dovolit nᚠzdravotní stav. Pak může přijít na řadu alespoň větrák, před který umístíme misku s ledem.

 

7.  Zatemnění pokoje

Tato varianta je dostupná všem a také nás nic nestojí. V době, kdy se slunce přímo opírá do oken, se pokoj rozpálí do nepříjemných teplot. Vyhnat horkost z místnosti je poté náročné. Proto již v okamžiku, kdy se Slunce přiklání k naší straně pokoje, je ideální okna zatemnit žaluziemi, rolety nebo zatemňovacími závěsy.


A co je tím nejdůležitějším v každém ročním období? Nepodléhat panice a zachovat si chladný rozum. Horké noci netrvají věčně a svou dobrou náladu si můžeme podpořit třeba dobrým filmem o horách a sněhu.

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0