DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Lamelové matrace

Označují se jako ortopedické, protože si díky nim dopřejete anatomicky správnou podporu těla. Mají lamely umístěné uvnitř matrace a díky podélným pružícím nosníkům je u nich možné nastavit maximální nosnost matrace. Charakteristickým prvkem těchto matrací jsou tři podélné pružící nosníky, které jsou vyrobené z vysoko kvalité PUR pěny podle hmotnosti uživatele.

Změkčení nebo ztužení pružení matrace si můžete sami ovlivnit výměnou právě díky těmto podélným jádrům, která jsou umístěna ve středu pružícího nosníku.

Na výběr máte různé tuhosti matrace, varianty zónování, které vynikají variabilitou a lze u nich vyměnit libovolné komponenty.

Tuhosti lamelové matrace podle váhy uživatele:Lamelová matrace Sára klasik

  • do 60 kg (šedý)
  • 60 - 80 kg (modrý)
  • 80 - 110 kg (růžový)
  • nad 110 kg (oranžový)

Pro správnou funkci matrace je důležité, aby byla matrace uložena na pevném rovném podkladu bez ostrých hran a hrotů (hustý lakový rošt, deska). Matraci můžete uložit i do postele s bočnicemi. Plochu na ležení je potřeba zapustit aspoň 5 cm.

Nabízíme ortopedické lamelové matrace firmy JELÍNEK, jejichž matrace Sára a Zora získali prestižní ocenění ČESKÁ KVALITA NÁBYTEK a matraca Sára dostala 6x za sebou značku jakosti CZECH MADE.

Pružný lamelový rošt zabudovaný uvnitř matrace sa stal nadčasovým řešením pro zdravý spánek a dokonalou relaxaci. Dokáže dostatečně pevně a zároveň citlivě zkopírovat tvar těla uživatele a správně ho podepřít, dokonale uvolnit a protáhnout.
Firma Jelínek vyrábí matrace z testovaných, zdravotně nezávadných materiálů a díky tomu jsou určené pro širokou veřejnost. Nezbytnými vlastnostmi jsou prodyšnost, pružnost, pevnost a tvarová pamě. Samozřejmostí jsou snímatelné prací potahy.

Vybrat si můžete z potahu:

  • Bavlna - vyrobený ze 100% bavlny a je vhodný pro alergiky a astmatiky. Je možné ho prát při 90 °C.
  • Micro Active - skládá se ze třech vrstev, zaručuje dobrý odvod vlhkosti a prodlouženou životnost. Vyznačuje se schopností aktivně ničit plísně a bakterie. Dá se prát při 60 °C.
  • AloeVera - obsahuje výtažek známé rostliny Aloe Vera, která se vyznačuje svými hojivými účinky na kůži. Aroma rostliny zabraňuje vzniku zápachů, odstraňuje nepříznivé mikroorganizmy, a poskytuje tak ochranu proti bakteriím a plísním. Potah se vyznačuje vysokou absorpcí vlhkosti, je vhodný pro alergiky a je možné ho prát při teplotě do 60 °C.

Matraci je možné vyrobit v různých rozměrech přímo na míru zákazníka.

Lamelové matrace jsou vyráběny z různých materiálů. Tyto materiály se používají jako roznášecí vrstva na matraci a jsou umístěny mezi lamelami a potahem matrace.

Roznášecí vrstvy

Pěny u lamelových matracíPUR pěna - polyuretanová pěna se vyznačuje dobrou pevností a pružností. Jedná sa o vysoko vzdušný materiál, který díky drobným výstupkům (nopkům) na vrchní straně provzdušňuje matraci a chrání ji před výskytem roztočů. Výška matrace z PUR pěny je 15 cm.

Talalay LATEX - vyrobený speciální metodou ze směsí přírodního a syntetického kaučuku. Je velmi elastický a zachovává pružnost a nosnost i po dlouhodobém používaní. Díky otevřeným pórům zaručuje dokonalé provzdušnění a tepelnou pohodu. Matrace s Talalay latexem má výšku 15 cm.

NAWAPUR - přírodný, vzdušná a ekologická pěna, která má vynikající mechanické vlastnosti. Její hlavní složkou je rostlinný výtěžek z byliny ricinu obecného, známého jako ricinový olej. Výška matrace s pěnou Nowapur je 17 cm.

Embrance - líná, vysoko komfortní latexová pěna s visco-elastickým efektem, která je velmi vzdušná a zaručuje jedinečnou termoregulaci. Tato pěna tělo dokonale podepře a nevytváří žádné protilátky. Latexová pěna embrance umožňuje lehké otáčení uživatele a vždy je dodávaná v kombinaci s 2 cm silnou pěnou DURÉN KOMFORT. Celková výška matrace s pěnou Embrance je 17 cm.

Termopur - visco-elastická (líná) pěna, která zaručuje příjemnou měkkost na povrchu matrace. Dokáže se velmi citlivě přizpůsobit tvaru a teplotě těla. Doporučuje se převážně citlivým jedincům, kteří vyžadují měkkost povrchu matrace. U roznášecí vrstvy Termopur nedochází k otlačení v oblasti ramena a bedra. Po celé své ploše je vybavena změkčujícími nopkami, které zaručují její dokonalé provzdušnění. Je dodávaná v kombináci s 2 cm pěnou DURÉN KOMFORT a její celková výška je 17 cm.


Velkou výhodou těchto matrací je jednoduchá výměna všech komponentů, které prodlouží funkčnost matrace na další období bez nutnosti kupovat novou matraci. Výměnit můžete lehce obnovit potah, roznášecí vrstvu nebo pružící nosníky.

 

 

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0