DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Lyocell, vlákno ze dřeva

Materiál Lyocell má vynikající vlastnosti, je savější než bavlna, chladí lépe než len a je měkčí než hedvábí. Lyocell je zcela přírodní vlákno, vyráběné ze surového dřeva. Přesněji se jedná o bukovou a dubovou celulózu. Celá výroba probíhá v přísném ekologickém režimu. Vlákna Lyocel bývají nazývaná také jako Tencel. Jedná se o stejný materiál. TENCEL je ochranná známka rakouské společnosti Lenzing.

 

Lyocell

 

Vlákno Lyocell vyniká vysokou pevností. Díky speciální technologii výroby je velmi příjemné na omak. Kombinuje požadavky na přírodní původ použitých materiálů a snadnou údržbu.

Skládá se z ultra tenkých vláken, mezi kterými jsou utvořeny mikroskopické kanálky. Právě ty zachytávají vlhkost a přenášejí ji do vláken. Vlákna je odvedou z povrchu a následně vyloučí do okolního prostředí. Vlhkost se nedrží uvnitř, a nedává příležitost množení bakterií a roztočů. Výsledkem je skvělý pocit při kontaktu s pokožkou. Ne nadarmo se z materiálu LYOCELL-TENCEL vyrábí kvalitní sportovní oblečení.

Lůžkoviny s potahem z Lyocellu skvěle vstřebávají a odvádí vlhkost, udržují příjemné mikroklima a rovnoměrnou teplotu během spánku. Vlákna vynikajícím způsobem udržují optimální vlhkost. Tyto vlastnosti ocení zejména lidé trpící zvýšenou potivostí. Velkou výhodou je také vysoká vzdušnost, která je pro Lyocell charakteristická. Zvyšuje tak komfort spánku a zamezuje šíření mikroorganismů a roztočů.

 

Lůžkoviny s vlákny Lyocell:

Lyocell

Dodáváme do 1-2 týdnů

Polštář Lyocell. Lyocell je vlákno nové generace, které je přírodního ...

od 815Kč
detail

Lyocell

Dodáváme do 1-2 týdnů

Hledáte řešení při zvýšeném pocení? Přikrývka Lyocell skvěle vstřebává ...

od 1 006Kč
detail

Lyocell set

Dodáváme do 1-2 týdnů

Ložní souprava Lyocell set se skládá z přikrývky a polštáře ...

od 3 030Kč
detail
My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0