DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Matrace pro vyšší váhu

Na trhu existuje nepřeberné množství nabídek matrací, které slibují odpočinek pro tělo a klouby při spánku. Při výběru matrace nesmíte zapomenout také na svou váhu.

Na hmotnosti totiž záleží, i když tomu někteří nepřikládají dostatečnou váhu.  Matrace pro každého, to je www.i-matrace.cz

Vyšší hmotnost uživatele pochopitelně znamená také vyšší tlak na matraci, tělo se zaboří do hloubkya tím si vytvaruje vlastní formu. Na tuto skutečnost při výběru nové matrace nezapomínejte.

Pokud dáte přednost levné a měkčí matraci, tak počítejte s tím, že se s ní za krátký čas rozloučíte. Během několika měsíců se totiž taková matrace stane pro Vás ortopedicky nevhodnou a z toho důvodu také nepouživatelnou.


Typ
- sedněte si na matraci, pokud se zmáčkne o více než 1/3, je pro Vás příliš měkká a hlavně nevyhovující.


Zbavte se zdravotních potíží

Osoby s vyšší váhou nebo trpící obezitou zpravidla trápí celá řada souvisejících zdravotních potíží. Většinou se jedná o bolesti zad, krční páteře a také potíže s dýcháním. Tyto potíže můžete výběrem správné matrace značně ovlivnit.

Dnešní matrace jsou vyrobeny z moderních a kvalitních materiálů, které udržují páteř i hlavu v doporučené poloze, zabraňují deformaci páteře a minimalizují tím vznik bolesti. Navíc vhodně zvolená matrace včetně anatomicky tvarovaného polštáře vám může pomoci odstranit nepříjemné chrápání a ostatní spánkové neduhy.


Jak tedy vybrat matraci podle vyšší tělesné váhy?

Každá naše matrace je vybavena štítkem s maximálním doporučeným zatížením. Nosnost matrace by měla být minimálně o 5 kg vyšší, než je vaše hmotnost. Když si vyberete matraci s nižší hmotností, může časem dojít k jejímu proležení.

 • Vážíte-li více než 100 kg, tak si nejdříve zjistěte maximální zatížení matrace. Nabízíme

  Matrace Martina ze studené pěny

  celou řadu pěnových nebo pružinových matraci se zatížením do 120, 130 nebo 150 kg. Příkladem je sedmizónová matrace ze studené pěny Martina, která je vyrobená ze dvou elastických pěn, antibakteriální a má zatížení do 130 kg.
  Další možností je matrace ze studené pěny Romantika kašmír s váhovým zatížením do 150 kg, vyrobena z kašmírské vlny a opatřena anatomickou a masážní profilací. Nyní v akci 1 + 1 zdarma za 7990 Kč.

  Ortopedická lamelová matrace Zora

 • Pro osoby vážící nad 150 kg nabízíme ortopedické lamelové matrace, které lze nastavit podle příslušné váhové kategorie a vytvořit si tak ideální podklad pro spánek. Příkladem je ortopedická lamelová matrace Sára klasik, kterou je možné vyrobit pro uživatelova s váhou až do 200kg.

  Matrace pro plnoštíhlé
  by měla být dostatečně pevná a stabilní, aby si tělo při naprostém uvolnění našlo polohu pro odpočinek. Volte matraci s pevnějším vyztužením, kdy i v těch nejvíce namáhaných částech zůstane tvarově a kvalitativně stejná.


Životnost matrace

Životnost matrace nezávisí pouze na její tvrdosti, ale také na materiálu, ze kterého je vyrobena. Z hygienického hlediska je životnost matrace 5-7 let.


K matracím je důležité také zvolit správný typ roštu. Jeho výběr také nepodceňujte s ohledem na vaši váhovou kategorii. Rošty pro větší zátěž nesou označení Mega. Tyto rošty mají zesílenou konstrukci (rám, silnější lamely a dimenzované uchycení). Snesou hmotnost od 150-180 kg. Mezi tyto rošty patří například pevný lamelový rošt Portoflex Mega nebo polohovatelný lamelový rošt Portoflex HN Mega. Oba mají zatížení do 150 kg.

Správně zvolená matrace i rošt dělají divy, nepodceňujte tedy jejich výběr!

 

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0