DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Nová postel pro batole? Kdy a podle čeho vybírat?

Stěhování dítěte do velké postele je pro většinu rodičů nejisté téma. Jak určit správné načasování, aby přesun byl co nejjemnější ke všem členům rodiny? A na co si dát pozor při výběru postele, roštu i matrace?výběr postele pro batole

Kdy je vhodná doba?

Správná doba, kdy je dítě zralé k tomu, abyste vyměnili postýlku za postel, přichází kolem 2 až 3 let věku. Tento časový rozptyl je dán individualitou vývoje každého batolete.

Při rozhodování se nechejte vést intuicí, vy sami znáte vaše dítě nejlépe. Pokud váháte, pomůže vám, když si zodpovíte těchto pár otázek:

  • Je vaše dítě schopné spát celou noc?
  • Stala se pro dítě postýlka nebezpečnou, protože přeleze postranice?
  • Je vaše dítě velké a postýlka mu nestačí?
  • Pokud z postele vyleze, bude schopné se do ní vrátit?(tato otázka platí zejména v případě, že dítě současně přestěhujete do pokoje, kde bude samo)

Odpověděli jste si na většinu z nich ano? Pak je ta vhodná doba.

Přikládáme také pár důvodů, pro které je dobré se nad pořízením velké postele zamyslet:

  • Spí vaše dítě častěji s vámi než vpostýlce?

Pak určitě zvažte možnost pořízení větší postele. Matrace, na kterých spí rodiče, jsou pro děti často nevhodné. Děti se v rodičích vidí a chtějí být stejně ,,dospělé", proto pokud to správně podáte, jistě rádo přijme možnost mít velkou postel, stejně jako máte vy. Problémem bude fyzické odloučení během spánku, protože dokud dítě spí s vámi, jste v neustálém kontaktu. Jestliže si myslíte, že by bylo vhodné, kdyby dítě spalo ve vaší blízkosti, pak umístěte novou postel k vaší. Ale bez postranic si ji úplně těsně nepřisunujte. Jinak se vrátíte na začátek, obohaceni o komfortní trojlůžko.

  •  Očekáváte přírůstek do rodiny?

V tomto případě mluvíme o věkové hranici dvou let u dítěte, které zvažujete přestěhovat. Pokud chcete postýlku použít pro miminko, pak neotálejte a vyměňte ji co nejdříve za postel. Mladší sourozenec vyvolává pocity žárlivosti a starší dítě se často cítí odstrčené. Vyhnete se tak možnému konfliktu. Jestliže už teď víte, že to nestihnete provést v době, kdy by si dítě zvyklo na novou postel a přijalo ji, pak s tím počkejte pár měsíců, dokud se s novým členem rodiny nesžijete. Důležité je uvědomit si, že ne všechny postele jsou ihned dostupné a tak v tomto časovém úseku počítejte také s dodací lhůtou. 

Jak vybrat postel?

Postel pro dítě v batolecím věku by měla být především bezpečná a zdravotně nezávadná! Zdravotní nezávadnost by měl zajistit výrobce použitím vhodných materiálů a zdravotně nezávadných barev, laků. Zdravotní nezávadnost výrobku si ověřte u prodejce. 

Bezpečnost, zajistíte výběrem kvalitní postele. Ideálně s bočními zábranami, aby dítě nespadlo. Zkontrolujte, jestli postel nemá ostré hrany, rohy a netrčí šrouby, které by dítě mohly zranit. Do postele k zábranám přivažte ochranný límec, který dítě mělo v postýlce, vytvoříte mu tak známé prostředí. Dbejte na výšku postele, příliš vysoká není vhodná, riskujete, že se dítě zraní pvýběr postele pro batoleři slézání. Nízkou postel také nevybírejte, dítě sice spadne z malé výšky, ale u země je chladněji a je zde více prachových částic. Patrové postele jsou absolutně nevhodné pro děti do 6 let věku.

Nejvhodnější je kvalitní dřevěná postel, vysoká cca 40cm, dle volby výšky matrace. Opatřená plastovými krytkami na šrouby, popřípadě konstrukčně řešená tak, aby šrouby splynuly s povrchem a vznikla hladká linie. Zaoblenými hranami a absencí úložného prostoru, aby bylo dosaženo optimálního větrání matrace.

Jak vybrat rošt?

Výběr roštu do postele pro malé děti nemá žádné pevné pravidla, podle kterých byste se měli řídit. Dbejte na to, aby rošt zajišoval dobrou větratelnost matrace. 

Jak vybrat matraci?

Matrace do postele pro malé dítě by měla být tvrdá, bez členění na zóny. Zónování matrace je určeno pro dospělého člověka, nikoli pro děti. Z hygienických důvodů je nejlepší vybírat lůžko tak, aby byla postel a matrace zvl᚝, vyhněte se čalouněným postelím. Jsou velmi kvalitní, ale děti se v batolecím věku učí spát bez plen a občasná nehoda se velmi špatně čistí. U samostatné matrace vyvětráte jádro a snímatelný potah jednoduše vyperete. Svůj výběr můžete zaměřit na matraci DÁDA nebo DITA. Tyto matrace jsou sestaveny plně s ohledem na děti a jejich růst. dita

Předcházet praní potahů a sušení matrace můžete také pomocí nepropustných chráničů.

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0