DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Použité materiály

Bio pěna

Sojový extrakt, ze kterého jsou vyráběné matrace, má nejen příznivý vliv na lidský organizmus, ale také šetří nᚠekosystém - snižuje spotřebu nerostných surovin.Matrace z biopěny Korfu

Soja je již po tisíce let ceněnou surovinou zemí Dálného východu pro svůj poměrně vysoký podíl lecitinu. Lecitin zvyšuje intenzitu dýchání lidské kůže, ovlivňuje její pružnost, reguluje pH-hodnotu kůže a podporuje přirozený ochranný pl᚝ proti agresivním vlivům prostředí. Použití přírodní suroviny má tak unikátní vliv na výsledné vlastnosti matrace. Použitím sojového extraktu se násobí elasticita (tažnost), snižuje se tlaková deformace a zároveň se zvyšuje odrazová pružnost. Tato pěna se vyznačuje dlouho životností a skvělými ortopedickými vlastnosmi. Matrace vyrobené z extraktu soji splňují nejnáročnější požadavky pro testování, Okotex-Standard - Třídy 1.

Např. matrace Korfu.

 

Plyuretanová matrace AlicePolyuretanová pěna

Polyuretanová pěna, někdy také PUR pěna, se vyznačuje dobrou elasticitou a tvarovou stálostí. Nejčastěji se tato pěna kombinuje s vrstvou pojeného polyuretnanu RE 80. U některých matrací, např. Alice je použita polyuretanová pěna s vyšší objemovou hmotností. Tato pěna je kvalitnější, snese vyšší zatížení a matrace za použití této pěny jsou tužší.

 

 

Studená pěnaMatrace ze studené pěny Enigma

Liší se technologií výroby, která zásadně ovlivňuje výsledné vlastnosti matrace. Má větší póry než klasická PUR pěna. Je proto prodyšnější a vzdušnější, má lepší elastické vlastnosti, tvarovou stálost a lépe kopíruje křivky těla. Pro výrobu matrací ze studené pěny používáme pěny různých tuhostí, které potom kombinujeme tak, aby tvořily anatomické zóny a podpořily ideální anatomickou polohu páteře. Studenou pěnu taktéž kombinujeme s línou pěnou, která přizpůsobuje svoji tuhost a tvar podle absorbovaného tepla, což zaručuje výbornou adaptaci matrace jakékoliv váhové kategorii.

Např. matrace Enigma

 

Líná pěnaMatrace z líné pěny Gylfi

Jedná se o pěnu, která mění svoji tuhost v závislosti na teplotě. To znamená, že při tělesém kontaktu pěna změkne. Rovnoměrně rozkládá tlak materiáu na lidské tělo, což pozitivně ovlivňuje krevní oběh. Významný komfort spánku zaručuje tvarování líné pěny do tzv. masážních nopů, které dokonale prokrvují vrchní část pokožky. Viscoelastická pěna nevytváří protitlak a tím zabraňuje případnému vzniku proleženin.

Např. matrace Gylfi

 

LatexLatexová matrace Lada

Latexová pěna je komfortní, trvanlivá a má velmi vysokou elasticitu. Je flexibilní a tvarově stálá i po mnoha letech užívání. Po stlačení se velmi rychle vrací do původního tvaru. Latexové pěny z produkce firmy Artilat-Vyrolat obsahují maximálně možný podíl přírodního kaučuku. Latex je zdravotně nezávadný, odolný proti plísním a bakteriím, nepřekračuje  limitní hodnoty škodlivin podle normy EUROLATEX. Výrobky firmy Artilat-Vyrolat získaly certifikát Oko-Tex Standard 100.

Např. Latexová matrace Lada

 

Kokosové vláknoMatrace Rebeka s kokosovou deskou

Získává se z kůry kokosových ořechů ze Srí Lanky. Do gumokokosových desek se používá vlákno nejvyšší kvality. Ve firmě SEGUM se vlákno důkladně rozvolní a jeho dřevitý charakter "savost" je eliminován technicky dokonalým prostříkáním latexem, díky kterému získává kokosové vlákno svůj specifický charakter - vysokou elasticitu a vzdušnost. Přírodní latex je kaučukovníkové mléko, získané z kaučukovníků Hevea Brasiliensis. Pro výrobu gumokokosu se používá čistý přírodní latex v tekuté formě. Pružnost je nejvýznamnější vlastností hotových výrobků.

Např. Matrace Rebeka

 

Ovčí rouno

Kypřící vrstva zpevněná jutovou tkaninou, na které je nanesena vrstva polyesteru s příměsí vlny ve výšce 2 cm. Tento materiál s vysokým podílem přírodní vlny nabízí výbornou termoregulační schopnost a příjemně hřeje lidské tělo v průběhu spánku.

 

3D páska

Použití 3D pásky u potahové látky zaručuje dokonalé provzdušnění a napomáhá cirkulaci vzduchu.

 

Materiály používané u matrací z dílny firmy Jelínek. Tyto materiály se používájí jako roznášecí vrstva na matraci. Jsou umístěny mezi lamelami a potahem matrace.

 

 Talalay LATEXMatrace Sára klasik s Talalay latexovou vrstvou

Talalay LATEX je vyroben speciální metodou ze směsi přírodního a syntetického kaučuku. Charakteristickou vlastností tohoto materiálu je jeho vysoká bodová elasticita a uchování pružnosti a nosnosti i po mnohaletém používání. Svými otevřenými póry zaručuje výborné provzdušnění a tepelnou pohodu.
Výška matrace s Talalay LATEXem je 15 cm.

Např. matrace Sára klasik

 

NawapurMatrace Sára klasik s Nawapur pěnou

NAWAPUR - přírodní, ekologická, prodyšná pěna, jejíž hlavní složkou je rostlinný výtažek z byliny skočce obecného, známý jako ricínový olej. Pěna má vynikající mechanické vlastnosti (pevnost, pružnost, elasticitu).
Výška matrace s pěnou NAWAPUR je 17 cm.

 

Embrace

EMBRACE - první na světě „línᓠvysoce komfortní latexová pěna s visko-elastickým efektem (citlivá přizpůsobivost teplotě a Ortopedická lamelová matrac Sára klasik s Embrance pěnoutvaru) s otevřenou strukturou latexových buněk. Zajišuje jedinečnou termoregulaci a prodyšnost. Tělo dokonale podepře, nevytváří žádný protitlak a umožňuje tak snadné otáčení. Latexová pěna EMBRACE je vždy dodávána v kombinaci s 2cm silnou pěnou DURÉN KOMFORT.
Výška matrace v tomto provedení je 17 cm.

 

Termopur

TERMOPUR - visko-elastická ( tzv. líná ) pěna, obsahující visko-elastickou přísadu, která zaručuje velmi příjemnou měkkost povrchu matrace. Pěna TERMOPUR se dokáže velmi citlivě přizpůsobit teplotě a tvaru těla. Roznášecí vrstvu TERMOPUR doporučujeme zvláště citlivým jedincům, vyžadujícím příjemnou měkkost povrchu matrace (nedochází k otlačení v oblasti ramene nebo kyčle). Visko-elastická pěna TERMOPUR je po celé ploše vybavena změkčujícími nopky, zaručujícími dokonalé změkčení a provzdušnění. Latexová pěna TERMOPUR je vždy dodávána v kombinaci s 2cm silnou pěnou DURÉN KOMFORT.
Výška matrace v tomto provedení je 17 cm.

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0