DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Správný výběr polštáře

Polštář na jedničku – jak vybrat ten správný?

Tak jste si pořídili novou postel, případně nový rošt a také novou matraci. Všechno v nejlepší kvalitě, abyste ochránili své zdraví a pomohli si od problémů spojených se špatným spánkem. Ovšem něco se vám nezdá. Pořád to není ono. Bolest hlavy a únava stále přetrvávají. Taktéž zablokovaná krční páteř nepovoluje a o zádech ani nemluvě. Kde jste jen mohli udělat chybu? Napadlo vás podívat se na zoubek vašemu polštáři?

Neprávem podceněný detail

Odpovíme za Vás – nenapadlo. A proč ne? Jelikož neznalost veřejnosti staví polštář do některé z vedlejších rolí v dramatu s názvem Spánek. V dramatu proto, že špatně tvarovaným a nepohodlným polštářem se vᚠodpočinek po celodenní námaze může v mžiku změnit v opravdové drama, ne-li horor.

Za vším jsou individuální potřeby každého člověka. Měkoučký, velký zhlavec, jak rádi říkají na Hané, je člověku s bolavou krční páteří platný jak mrtvému zimník. Aby vám polštář dobře sloužil, vybírejte ho pečlivě. Řídit se můžete hned několika kritérii.

Svou pozornost věnujte především velikosti a tvaru polštáře a jeho vnitřní náplni. Od těchto tří hledisek se odvíjí také další kritéria, a sice vaše spánková poloha či zdravotní problémy. Těžko se alergik, který rád polehává na břiše, vyspí na polštáři podpírajícím krční páteř, uvnitř vyplněném peřím, v němž se rádi usazují roztoči. Alergik by se tedy měl polštáři s péřovou výplní vyhnout obloukem.

David vítězí nad Goliášem

V minulosti, kdy se spávalo na zateplených a změkčených lůžkách, používali lidé klasické velké polštáře o rozměrech 70x90 cm. Ačkoliv jsme se posunuli o sto let dopředu, mezi lidmi je tato představa o rádoby ideálním rozměru stále živá. Polštář Aloe VeraMylně! Odborné výzkumy prokázaly, že správný polštář by měl podpírat krční páteř tak, aby byla v rovině s celou páteří, a neměl by sahat pod ramena, nebo rameno musí (pro dosažení kýžené roviny páteře) být zabořeno do matrace.

Tomuto předpokladu odpovídají polštáře malých rozměrů 50x70 cm nebo 40x60 cm, jejichž špičky končí těsně u ramen. Navíc v případě potřeby podložení vašeho krku můžete polštář jednoduše přeložit.Anatomický polštář Alex

Z hlediska tvaru můžete vybírat z klasických nebo z anatomických polštářů. První zmíněné mají dlouhou historii a požitek z nich uvítají zejména spáči na břiše. Anatomické tvary představují omladinu na trhu. Mají jedinečné tvarovaní, které pomáhá udržet páteř ve správné poloze a fixovat ji i během spaní. Zalíbení v nich nachází lidé, kteří upřednostňují polohu na boku.

 

Co se skrývá pod pokličkou

Náhlé zjištění, že vaše zdraví závisí na správném výběru vnitřního obsahu polštáře, o kterých vůbec, ale vůbec nic netušíte, může leckoho vyděsit. Zorientovat se v nich však není žádná věda. Existuje asi půltuctet polštářových výplní - od tradičního peří přes moderní dutá vlákna až po nejnovější paměovou pěnu.

 

Péřové polštáře používali naši prarodičové i jejich rodičové spokojeně léta a léta. Jejich předností bylo to, že se sležený polštář dal několika údernými pohyby vrátit do svého původního tvaru - měkkého a nadýchaného obláčku. Jakkoliv dosud užitečné, v poslední době  peří nepatří mezi nejoblíbenější výplň. Důvodem jsou moderní výplně, které v očích nakupujících předčí nevýhody peří. Ty spočívající hlavně v roztočích a s tím související nutností peří čistit.

 

Takových nepříjemností jsou ušetřeni všichni, kdo si zvolí polyesterové neboli duté vlákno. Většinou se jím plní polštáře v podobě polyesterových kuliček, jejichž množstvím si můžete uzpůsobit polštář na míru. Jestliže si potrpíte na silnější polštáře, přidáte objem kuliček, v opačném případě část z nich odejmete a získáte polštář slabší.

Antialergický polštář MikrostopDuté vlákno je dokonalou náhradou peří. Bez problémů je můžete prát, nebo polyesterová vlákna mají nízkou schopnost navlhnout  a navíc většina polštářů disponuje snímatelným potahem. Na své si přijdou i alergici, kteří se zbaví dráždivých roztočů. Útěchu v tomto druhu výplně naleznou také lenoši. Polštář plněný dutým vláknem se neslehne, tudíž nepotřebuje natřepávat. Kuličky z dutého vlákna tvoří např. polštář Aloe Vera.

 

Málokdo si uvědomuje, že právě duté vlákno je svými vlastnostmi velmi podobné hedvábí. I to se používá k naplnění polštářů, zejména těch luxusních. K výhodám hedvábí se řadí dobrá absorpce vlhkosti, hypoalergenní vlastnosti a uchování si teploty těla bez ohledu na teplotu okolního prostředí. Proto dokáže v létě chladit a v zimě hřát.

 

Jak duté vlákno, tak hedvábí se doporučuje alergikům, lidem spícím na břiše a na zádech a také těm, kteří v noci trpí nadměrným pocením.

 

Polštář lze vyplnit i nejnovějšími materiály jako pružným latexem nebo inovativní paměovou pěnou, které se přizpůsobí tvaru vašeho těla.

Paměová pěna je materiál původně vyvinutý a sloužící pro astronomické účely NASA. Podpírá hlavu, krk a ramena v takové poloze, aby na tělo nebyl vyvíjen žádný tlak. Její podstata spočívá v tom, že se uleví od tlaku na krční páteř, což umožňuje adaptace viskoelastické hmoty. Ta reaguje na teplotu těla, čímž měkne a přizpůsobuje se mu.

Dostanete ji ve dvou podobách, buďto jako součást klasických polštářů ve formě kousků paměové pěny, anebo jako jeden kus anatomického polštáře.

O životnost polštářů vyrobených z paměové pěny se bát rozhodně nemusíte, nepodléhají totiž deformacím. Také záleží na vás, do jakého potahu jej schováte. Vybrat si můžete podbně jako u matrací.

 

Svůj spánek můžete přivést k dokonalosti už za pár stovek korun. Klasický polštář vás vyjde na částku od dvou set korun a za anatomický polštář zaplatíte o čtyři sta korun více. Pořízení polštáře bude pro vaši kasičku jen nepatrnou zátěží, ale rozdíl ve kvalitě spánku - k nezaplacení. Nezkusíte si to sami?

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0