Jak snadná je výměna podélníků matrací Sára od Jelínka a co jsou vlastně podélníky


Lamelové matrace Sára od českého výrobce Jelínek mají nedocenitelnou výhodu oproti jiným typům matrací. Nemusíte dopředu zkoušet a přemýšlet nad tuhostí matrace. Ta je totiž dána tzv. podélníky, které tuhost matrace určují.

 

 Dle hmotnosti uživatele matrace 

 lze zvolit tyto tuhosti podélníků:

do 60kg  - šedý
60 - 80kg - modrý
80 - 110kg - růžový
nad 110kg - oranžový

Při zakoupení zvolíte podélníky dle své váhové kategorie a pak v průběhu života matrace je můžete kdykoli vyměnit, a už nastálo nebo dočasně. To velmi oceníte při změně zdravotního stavu, těhotenství nebo při výrazném úbytku váhy (i v případě nečekané nadváhy Mrkající).

Výměnu podélníků jsme si samozřejmě sami vyzkoušeli, a tak jsme mohli sestavit tento postup.

1 . Položíme si matraci na rovnou plochu, aby se kolem ní dobře pohybovalo. 2. Rozepneme potah matrace po jejím obvodu. 3. Otevřeme potah matrace jako knihu.
 1 . Položíme si matraci Sára na rovnou plochu, aby se kolem ní dobře pohybovalo.  2. Rozepneme potah matrace po jejím obvodu.  3. Otevřeme potah matrace jako knihu.

 

4. Nyní můžeme prozkoumat celé složení matrace. 5. Odejmeme pěnovou část matrace a odložíme si ji stranou. 6. Rošt matrace si otočíme lamelami dolů.
 4. Nyní můžeme prozkoumat celé složení matrace.  5. Odejmeme pěnovou část matrace a odložíme si ji stranou.  6. Rošt matrace si otočíme lamelami dolů.

 

7. Vybalíme si novou sadu podélníků. 8. Nyní pomocí zipu rozepneme po celé délce 9. Vyjmeme podélník a uschováme si jej pro případné pozdější využití.
 7. Vybalíme si novou sadu podélníků.  8. Nyní pomocí zipu rozepneme po celé délce "tunýlky", ve kterých se nachází původní podélníky.  9. Vyjmeme podélník a uschováme si jej pro případné pozdější využití.

 

10. Vyměníme postupně všechny 3 podélníky. Nechte si na uložení záležet. Je důležité, aby podélníky nebyly skrčeny nebo přetočeny. Barevná část podélníku se umisuje blíže k hlavě a směrem do strany. 10. Vyměníme postupně všechny 3 podélníky. Nechte si na uložení záležet. Je důležité, aby podélníky nebyly skrčeny nebo přetočeny. Barevná část podélníku se umisuje blíže k hlavě a směrem do strany. 10. Vyměníme postupně všechny 3 podélníky. Nechte si na uložení záležet. Je důležité, aby podélníky nebyly skrčeny nebo přetočeny. Barevná část podélníku se umisuje blíže k hlavě a směrem do strany.
10. Vyměníme postupně všechny 3 podélníky. Nechte si na uložení záležet. Je důležité, aby podélníky nebyly skrčeny nebo přetočeny. Barevná část podélníku se umisuje blíže k hlavě a směrem do strany.

 

11. Pokud máte hotovo, můžeme matraci opět otočit směrem podélníky dolů. 12. Uložíme zpět pěnovou část matrace. 13. A opět zapojíme trochu své trpělivosti a preciznosti, abychom vše řádně srovnali a zapnuli so potahu.
 11. Pokud máte hotovo, můžeme matraci opět otočit směrem podélníky dolů.  12. Uložíme zpět pěnovou část matrace.  13. A opět zapojíme trochu své trpělivosti a preciznosti, abychom vše řádně srovnali a zapnuli do potahu.

 

 Skvělá práce, máme hotovo.

 

Skvělá  práce, máme hotovo

 

Pokud jste již ve výměně zběhlí a nezajímá vás složení matrace, můžete si na začátku převlékání matraci položit spodní stranou vzhůru a po odklopení potahu rovnou vyměnit podélníky.  Vyhnete se tím přetáčením matrace a rovnání pěnové části.

Lamelová matrace Sára Vám dopřeje anatomicky správnou podporu těla a tím zdravý spánek a dokonalou relaxaci. Uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Díky mnohaleté tradici výrobce Jelínek jsme si kvalitou i pohodlím jisti.


Sára klasik

Záruka na zboží 5 let do hmotnosti 130Kg snímatelný potah pratelný potah tvrdost: Nastavitelná
Dodáváme do 1-3 týdnů

Dopřejte si zdravý spánek a dokonalou relaxaci na kvalitní ortopedické ...

cena podle prvků
detail
  • Doprava zdarma
  Ortopedická lamelová matrace Sára klasik Talalay natur

  Sára klasik

  Záruka na zboží 5 let do hmotnosti 130Kg snímatelný potah pratelný potah tvrdost: Nastavitelná
  Dodáváme do 1-3 týdnů

  Roznášecí vrstva z Talalay naturlatex.  Dopřejte si zdravý spánek a ...

  od 17 109Kč
  detail
   • Doprava zdarma
   Matrace Sára klasik EMBRANCE

   Sára klasik

   Záruka na zboží 5 let do hmotnosti 130Kg snímatelný potah pratelný potah tvrdost: Nastavitelná
   Dodáváme do 1-3 týdnů

   Roznášecí vrstva z EMBRANCE.  Dopřejte si zdravý spánek a dokonalou ...

   od 17 033Kč
   detail

   Podélník Sára Klasik

   Dodáváme do 1-3 týdnů

   Náhradní pur podélníky nebo také pružící nosníky k ortopedické ...

   od 2 334Kč
   detail
   My Vám zavoláme
   Zadejte své tel. číslo
   Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
   0