Zatočte s roztoči

 

Zatočte s roztoči

Možná byste to do těchto malých a lidským okem neviditelných stvoření neřekli, ale jejich vliv na nᚠlidský organismus je o to větší, o co zanedbatelnější jsou jejich rozměry. Každý ví, že se vyskytují  například v peří a lůžkovinách, ale jelikož se jedná o nejrozmanitější a druhově nejpočetnější skupinu řádu pavoukovců, skvěle se přizpůsobili i životu na místech, kde byste je možná ani nečekali.

My se budeme bavit o roztočích, kteří se nacházejí v našich domovech a příbytcích a pokud o sobě nedají znát, tak ani my většinou nemáme důvody proti nim jakkoliv zakročit. Ovšem v případě, že se jejich počet zvýší, umí být i velmi nepříjemnými společníky.

Pro člověka jsou nebezpečné především výkaly, které tito miniaturní tvorové produkují. S větším počtem roztočů, tak roste i množství odpadu, který vyprodukují a v této chvíli můžeme začít pociovat obtíže s nejrůznějšími alergiemi. Zvýšené množství roztočů začnete pociovat pravděpodobně tak, že Vám budou bezdůvodně slzet oči, nebo je budete mít zarudlé a oteklé. Může Vás také svědit pokožka, případně vzniknout nepříjemná vyrážka. Přítomnost roztočů zpravidla způsobuje respirační obtíže, tedy dušnost, kýchání, a v nejhorším případě může dojít ke vzniku či zhoršení astmatu.

Výskyt roztočů je přirozený a je téměř nemožné se jich zbavit úplně. Rozhodně bychom však měli snažit jejich počty omezovat na přijatelné a nám zdravotně nezávadné hranici. Roztoči si pochutnávají na našich lupech a odumřelých šupinkách kůže, proto je pravidelný a poctivý úklid základním kamenem v boji proti roztočům. Nebojujeme totiž přímo s roztoči, ale se s prachem, ve kterém se dobře uchovávají a hromadí zbytky jejich těl a výkaly.

Dalším důležitým faktorem pro výskyt roztočů ve Vaší domácnosti je zvýšená vlhkost. Roztočům vyhovuje takřka stejná teplota jako nám lidem a vyšší. Proto nechte občas lůžkoviny vymrznout a to platí i pro matraci! Jejich nároky na vzdušnou vlhkost jsou ovšem vysoké. Proto poslouchejte babské rady našich maminek a pravidelně větrejte a dostatečně provzdušňujte lůžkoviny. Roztoči pak nebudou mít šanci.

Některé druhy se usazují také v potravinách, které neslouží k okamžité spotřebě, jako je např. mouka, obilí, oříšky, zelenina a ovoce volně uložená ve spíži. Proto dbejte také na to, aby se potraviny využívali a nebyly skladovány příliš dlouhou dobu.

Bylo dokázáno, že jelikož si roztoči pochutnávají na odpadních zbytcích produkovaných člověkem, nikoli přímo peřím. Také peří tedy může být vhodnou náplní peřin a polštářů. Musí být ovšem vhodně uloženo tak, aby vznikla dostatečně silná bariéra proti proniknutí a množení roztočů uvnitř náplně. Vhodně použitým materiálem, pravidelnou údržbou a provětráváním těchto polštářů, tak dokonale zabráníte jejich přítomnosti.

Je tedy jenom na Vás, jaký polštář či peřinu ke spaní používáte, a je z čeho vybírat. Zde je několik variant pro Vᚠspokojený spánek:

Polštář a přikrývka Rosa-linda 

Přikrývka Rosa-linda

Díky výbornému poměru cena-výkon je tato dvojice polštáře a přikrývky skvělým výrobkem, který patří v dané kategorii k nejprodávanějším. Má skvělé antialergické vlastnosti – jeho syntetická náplň brání výskytu a množení roztočů, i dalších mikroorganismů. Lze prát až při teplotě 95°C, což vypovídá o jeho vysoké hygieničnosti a snadné údržbě. S naší kombinací polštáře a přikrývky Rosa-linda rozhodně vedle nešlápnete.

 

Polštář a přikrývka Aloe Vera

Set Aloe Vera

Pokud chcete něco víc a spánek pro Vás neznamená jen nutnou nezbytnost k životu, rozhodně vyzkoušejte kombinaci měkkých polštářů a Aloe Vera. Nevidíte v tom nic zvláštního? Aloe Vera má blahodárné účinky  na lidskou pokožku a dokáže také zmírňovat bolesti kloubů a svalů. Také napomáhá v boji proti výskytu hub a bakterií. Díky 100% mikrovlnu, ze kterého jsou polštář i přikrývka vyrobeny, tak dosahuje výrazného antibakteriálního účinku. Aloe Vera ani nijak nekomplikuje údržbu těchto výrobků. Prát je můžete opakovaně, a to při teplotě do 60°C.

Polštář a  přikrývka Lyocell Set LyocellMáte rádi změnu a nebojíte se zkusit něco jiného? Novinkou je Lyocellové vlákno, získané ekologicky z dubové či bukové celulózy. Vzniklé vlákno je velmi pevné a především příjemné na omak. Hlavní předností výrobků z tohoto vlákna je pak jeho schopnost udržet v lůžkovinách optimální vlhkost a tedy celkové klima. Pokud se tedy někdy budíte zpocení, může právě Vám tahle sada pomoci.

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0