DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Kdy vyměnit starou matraci?

Kdy vyměnit starou matraci

Nespí se Vám dobře? Celou noc se přetáčíte a budíte? Ráno se probouzíte s bolavými zády, máte pocit rozlámanosti a jste unavení? I toto je signál, že je načase vyměnit vaši starou matraci za novou.

Koupě matrace není celoživotní záležitost. Životnost matrace se pohybuje mezi 5 až 10 lety, záleží, o jaký typ matrace se jedná, zda je položena na správném podkladu a jak se s matrací zachází. Z hygienického hlediska se však doporučuje vyměnit matraci maximálně po 4 letech užívání.

 

Životnost matrace je dána především

  • kvalitou použitých materiálů a výškou matrace, obecně platí, že čím nižší matrace je, tím rychleji se materiál unaví a ztrácí své vlastnosti
  • péčí o matraci, jak pečovat o matraci, se dozvíte v článku Jak zacházet s novou matrací
  • intenzita užívání

Hlavním faktorem pro výměnu matrace je kvalita spánku. Z krátkodobého hlediska je nekvalitní spánek znát téměř okamžitě, projevuje se nespavostí, únavou, nesoustředěností, podrážděností, bolestí zad a hlavy. Pokud dlouhodobě spíte na již nevyhovující matraci, může se objevit stárnutí vinou únavy, neustávající bolesti zad a kloubů, snížené soustředění a přírůstek váhy.

Roztoč

Dalším důvodem výměny matrace je hygiena. Přes noc člověk vypotí až 1,5 litru tekutiny, jejíž většina se absorbuje do matrace. Matrace je také plná odumřelých částí kůže, kterými se živí roztoči. V jedné matraci tak můžeme po několika letech údajně najít až 2 miliony těchto tvorů.

Matraci je také potřeba vyměnit, jsou-li na ní viditelné známky opotřebení – proleželé důlky nebo naopak boule, u pružinových matrací se může následně projevit vrzání a skřípání. Čím je člověk starší, tím více si nerovnosti na matraci uvědomuje, a proto je v pokročilém věku důležité dbát o údržbu postele pečlivěji.

Pokud potřebujete poradit jak vybrat matraci, podívejte se na článek Jakou matraci si vybrat.

 

 

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0