Partnerské matrace v akci 1 1 zdarma
DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Matrace pro seniory

Matrace pro děti a pro seniory není tah, jak přilákat kupující. Každá generace od matrace potřebuje a chce rozdílné vlastnosti. Matrace pro seniory je potřeba vybírat s ohledem na zdravotní problémy, jak již ty aktuální, tak i ty budoucí. A jaké parametry by měly matrace pro seniory splňovat?

Výška matrace

Matrace pro seniory by měla být dostatečně vysoká kvůli snadnějšímu vstávání z postele. Obecně platí čím vyšší, tím lepší. Zároveň je možné se řídit jednoduchým pravidlem, kdy nebude dotyčný namáhat kyčle a aby hrana matrace sahala pod jeho hýždě. Také je potřeba, aby matrace byla z ¼ kryta bočnicí postele.

Materiál

Matrace se vyrábí z mnoha materiálů. Matrace pro seniory by měla být dostatečně prodyšná. Někteří senioři trpí různými zdravotními problémy – bolesti zad, bolavé klouby, zhoršený krevní oběh, pooperační problémy - a někteří zase tráví v posteli většinu času. Je tedy vhodné zvolit matrace, které rozloží váhu a snižují protitlak na lidské tělo. Vhodné jsou v tomto případě matrace označované jako antidekubitní nebo matrace vyrobené z líné pěny.

Tuhost

Matrace Porto v akci 1+1 zdarma

Senioři vyhledávají spíše měkčí matrace. V dnešní době se však vyrábějí oboustranné matrace, kde si může každý vybrat tu stranu, která mu bude více vyhovovat. Jak bylo řečeno, vhodné jsou matrace s línou pěnou například matrace Modena

Potah

Snímatelný a pratelný potah je dnes prakticky na každé matraci. Pomáhá chránit matraci. Každý výrobce nabízí své vlastní potahy, které jsou prodyšné, antibakteriální apod. Hygienu lůžka lze také udržovat chráničem matrace.

Existují i další aspekty, díky kterým si senioři dopřejí to nejlepší:

  • Hygiena – nejen potah nestačí, z hygienického hlediska by se měla matrace měnit po 5, maximálně 10 letech.
  • Podklad – lamelové rošty zajistí dostatečné provzdušnění matrace. V nabídce jsou také polohovatelné rošty, které uleví bolavých zádům nebo unaveným nohám.
  • Ostatní komponenty – důležitý je také polštář a přikrývka. Zdravotní polštář poskytne krční páteři dokonalou podporu. Matracový chránič zvýší hygienu Vašeho lůžka. A pod kvalitní přikrývkou v pěkném povlečení české výroby se bude také lépe usínat.

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2023 I-MATRACE.CZ
0