DOPORUČUJEME
Matrace Lima, počtvrté produktem roku
Sendvičová matrace Lima

Partnerská sendvičová matrace Lima, dvojí tuhosti. Tato matrace má z každé strany jinou tu...

od 4 189 Kč

Správná poloha při spaní

Spánek tvoří více než 1/3 našeho života a je velmi důležitý. Člověk během noci načerpá novou sílu, obnoví organismus a nabere síly na povinnosti následujícího dne. Při spánku hodně závisí na poloze, ve které spíte.

Mezi nejčastější definované polohy při spánku patří: poloha na zádech, poloha na břiše, do klubíčka a na boku.


Ovlivňuje poloha ve spánku zdraví a osobnost člověka?

Poloha na zádech s rukama podél tělaPoloha na zádech s rukama podél těla

Obecně se tato poloha označuje jako jedna z nejlepších. Zde však záleží, zda máte pod hlavou polštář. Ten v této poloze neprospívá páteři a krku. Jak vybrat ten správný polštář, se dozvíte zde.

Nevýhodou spaní na zádech je chrápání, které je častější než v jiných polohách. Dalším negativem při spaní na zádech je spánková apnoe, která se často spojuje s kardiovaskulárním onemocněním. Projevuje se zástavou dechu, provázenou chrápáním a sníženou zásobou těla kyslíkem. V případě potíží ihned vyhledejte lékaře.

Jací jsou lidé, kteří spí v této poloze? Patří mezi zdvořilé a málokdy vám řeknou ne. Mají však sklony mít vysoké nároky na sebe i své blízké. Jsou spíše tiší, nevyhledávají hlučnou společnost.

 

Poloha na zádech s rukama nahoruPoloha na zádech s rukama nahoru

Tato poloha se nazývá také hvězdice nebo královská poloha a je prospěšná především pro záda. Nezáleží, jestli si rukama

přidržujete polštář nebo je máte volně natažené. Spaní na zádech pomáhá předejít přečasné tvorbě vrásek. Stejně jako u předchozí polohy hrozí chrápání a spánková apnoe. Ze spaní s rukama nad hlavou vyvíjejí paže tlak na nervy v ramenou a může se tedy stát, že Vás budou po ránu bolet ruce.

Jací jsou lidé, kteří spí v této poloze? Bývají velmi společenští a mívají hodně přátel. Nechybí jim velké sebevědomí a zároveň neodmítají pomoc ostatním. Velmi rádi objevují a zkouší nové věci.

 

Poloha na břišePoloha na břiše

Spaní na břiše může do značné míry zlepšovat a zjednodušovat trávení. Toto by ovšem platilo pouze v případě, že by se dalo dýchat přes polštář. Člověk při spaní na břiše obrací hlavu na levou nebo pravou stranu a to může způsobit za několik let velké bolesti krku. Je to hlavně z toho důvodu, že páteř je v nepřirozeném úhlu.

Jací jsou lidé, kteří spí v této poloze? Lidé jsou často sobečtí, sebevědomí a velmi komplikovaní. Mají rádi svůj vlastní prostor a pohodlí. Rádi kritizují ostatní a upřednostňují před nimi svůj názor. Bývají vášniví milenci a není s nimi nuda.

 

Poloha do klubíčkaPoloha do klubíčka

Označovaná také jako embryonální poloha, kdy se člověk stočí na bok, skrčí nohy a kolena přitáhne k sobě. Tato poloha může být sice pohodlná, ale jelikož páteř není v přirozené poloze, můžete se po ránu cítit rozlámaní. Nejraději mají tuto polohu těhotné ženy a lidé, kteří mají problémy s chrápáním.

Jací jsou lidé, kteří spí v této poloze? Tato poloha o Vás prozradí, že potřebujete někoho, kdo Vás bude ochraňovat. Lidé, kteří využívají tuto polohu, můžou navenek vystupovat sebejistě, uvnitř však již bývají plaší, citlliví a zranitelní. Chvíli jim trvá, než někomu začnou důvěřovat. Pokud jsou však již ve vztahu, mají tendenci být věrní a touží po harmonii.

 

Poloha na bokuPoloha spaní na boku

Pokud usínáte na boku s rovnýma nataženýma nohama a rukama podél těla, bude vaše páteř spokojená. Tato poloha je pro ni přirozená, může přispět ke snížení bolesti zad a spánkové apnoe. Nevýhodou spaní na boku je rychlejší stárnutí kůže a to hlavně kvůli gravitaci, která má vliv na obličejové vrásky.

Je rozdíl, zda spíte na levém nebo pravém boku. Každá strana působí na spánek a celkové zdraví jinak. Obecně se říká, že spaní na pravém boku zhoršuje pálení žáhy a reflux (proniknutí obsahu žaludku do jícnu), na levém boku sice reflux omezíte, ale škodíte zase vnitřním orgánům (játrům, plícím, ledvinám). Pro těhotné ženy se spaní na levém boku doporučuje, nebo podporuje krevní oběh u plodu. Více o spaní v těhotenství zde.

Jací jsou lidé, kteří spí v této poloze? Lidé v této poloze jsou často velmi společenští, mívají sklony rýpat do ostatních. Rádi se baví na cizí účet a je pro ně obtížné udržet si monogamní vztah.


A ve které poloze spíte vy?

 

Zdravý spánek zajišuje kvalitní matrace. Jak si vybrat tu správnou, naleznete v našem článku. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.

 

 

My Vám zavoláme
Zadejte své tel. číslo
Š 2007-2024 I-MATRACE.CZ
0